Wyrzynarki to elektronarzędzia przeznaczone zarówno do wykonywania profesjonalnej pracy jak i do domowego majsterkowania. Wyrzynarka to urządzenie, które sprawdzi się podczas wykonywania różnego rodzaju cięć np. prosto czy krzywoliniowych, a także do wykonywania otworów w drewnie i tworzywach drewnopodobnych. Przy użyciu odpowiedniego brzeszczota możemy pracować także w nawet w metalu.
Podczas zakupu odpowiedniej dla nas wyrzynarki powinniśmy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów i cech. Ważna jest grubość cięcia w metalu, drewnie czy tworzywie sztucznym. Najważniejszym parametrem wyrzynarek jest ilość skoków na minutę, od tego właśnie parametru będzie zależała prędkość naszego cięcia. Podczas wyboru wyrzynarki powinniśmy wiedzieć w jakim typie materiału będziemy najczęściej pracować. Jest kilka typów brzeszczotów, które są przystosowane do zamontowania w różnych wyrzynarkach: T, 2T, U. Różne wyrzynarki mają także różne uchwyty, w zależności od preferencji możemy dostosować maszynę idealnie do naszych potrzeb.
Podsumowując najważniejsze rzeczy na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej wyrzynarki to typ uchwytu, czyli jaki typ brzeszczotów będzie kompatybilny z naszą maszyną. Jeżeli mamy na wyposażeniu już jakieś brzeszczoty, może to ułatwić nasz wybór. Następnym bardzo ważnym parametrem jest ilość skoków na minutę oraz głębokość cięcia w danym materiale, czyli drewnie, tworzywie sztucznym i metalu.
Najważniejszym osprzętem do każdej wyrzynarki są brzeszczoty. Są różne typy brzeszczotów do różnych typów materiałów. Wraz z zakupem wyrzynarki polecamy wyposażyć się w różne brzeszczoty, aby maksymalnie zwiększyć wszechstronność zastosowania wyrzynarki. Najpopularniejszymi typami uchwytów brzeszczotów w wyrzynarkach są T i U.
W naszej ofercie znajdą Państwo wyrzynarki 4 głównych firm: BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE oraz FESTOOL. Zapraszamy także do zapoznania się z akumulatorową ofertą na wyrzynarki. W razie problemów z wyborem odpowiedniej wyrzynarki zapraszamy do kontaktu z nami.
BOSCH GST 700 to profesjonalna wyrzynarka niemieckiej firmy BOSCH o mocy 500 W. Wykonuje do 3200 skoków na minutę, posiada regulację obrotów. Wyrzynarka gwarantuje szybkie i precyzyjne cięcia w różnego rodzaju materiałach w zależności od zamocowanego brzeszczotu w tym przypadku typ T. Pojedynczy skok ma długość 20 mm. W zestawie otrzymują Państwo brzeszczot Basic for Wood oraz osłonę przeciwpyłową.
BOSCH GST 150 CE wyrzynarka o dużej mocy bo aż 780 W. Długość skoku wynosi 26 mm a ich ilość na minutę to 3000. Maszyna bez problemu poradzi sobie z różnymi materiałami w zależności od zastosowanego brzeszczotu. W przypadku tego modelu wyrzynarki powinniśmy się zaopatrzyć w brzeszczoty typu T. W zestawie otrzymujemy brzeszczot T 144 DP oraz wiele innych akcesoriów. Szczegóły na stronie produktu.
MAKITA 4329 to profesjonalna wyrzynarka japońskiej firmy o zasilaniu elektrycznym. Wyrzynarka osiąga moc 450 W, prędkość skokową 3100 na minutę przy długości pojedynczego skoku 18 mm. Do urządzenia zamontujemy brzeszczoty typu T. Maszyna waży niewiele i jest ergonomiczna. W zestawie otrzymujemy 1 brzeszczot.
MAKITA JV0600K wyrzynarka o mocy 650 W z uchwytem brzeszczotów typu B. Częstość skoków w zakresie od 500 do 3100 skoków na minutę, wielkość pojedynczego skoku to 23 mm. Maszyna tnie w drewnie na 90 mm, w aluminium 20 mm a w stali 10 mm. Waży zaledwie 2,4 kg.
MILWAUKEE JSPE 135 TX to sieciowa wyrzynarka do pracy w drewnie, stali czy aluminium. Sprawdzi się do cięcia, wykonywania otworów w pracach na stolarni, w warsztatach czy na budowie. Domowi majsterkowicze także się nie zawiodą. Maszyna waży 2,5 kg, mimo niskiej wagi jest trwała, możemy z niej korzystać przez cały dzień bez uczucia zmęczenia. Wyrzynarka Milwaukee JSPE 135 TX wyposażona została w specjalną diodę LED, która skutecznie doświetli miejsce robocze. Dla komfortu użytkowników Milwaukee użyło autorski system FIXTEC - beznarzędziowej wymiany ostrza. Silnik o mocy 750 W zagwarantuje nam regulowaną prędkość w zakresie od 800 do 3000 skoków na minutę z funkcją łagodnego rozruchu, dzięki czemu zachowamy pełną precyzję i kontrolę cięcia bez nieumyślnego uszkodzenia obrabianego materiału. Długość pojedynczego skoku wynosi 26 mm.